سلام،

یکی از ضررویات استفاده بهینه از محصولات اپل، داشتن اکانت Apple ID است. این اکانت هویت دیجیتالی شما در استفاده از محصولات اپل بوده و امکان خرید از فروشگاه‌های App Store، iTunes، iBook store و… و همچنین داشتن اشتراک apple music و استفاده از فضای ابری iCloud فراهم کرده و به این ترتیب بستر هماهنگ سازی ابزار‌های اپلی شما می‌باشد. بنابراین واضح است بخش زیادی از اطلاعات شما از این طریق در دسترس بوده و لازم است به بهترین نحو از آن محافظت کنید.

با این توضیحات، واضح است که در هیچ جای دنیا چیزی به نام کارت اپل‌آی‌دی (آن هم با این قیمت‌های گزاف) وجود نداشته و استفاده از آنها می‌تواند اطلاعات خصوصی شما به خطر بیندازد. پس بهتر است خودتان اکانت خود را بسازید و جز در مواردی که دقیقا می‌دانید چکار دارید می‌کنید، نه اجازه بدهید اکانت دیگری در دستگاه شما وارد شود و نه اکانتتان را در دستگاه شخص دیگری وارد کنید.

البته ما توجه به محدودیت‌های موجود، ساخت Apple ID برای ما کاربران ایرانی با دو نکته ظریف مواجه است که در این قسمت از اپل‌باز به آن پرداخته ایم.

پ.ن۱: بهتر است اکانتتان را برای استور آمریکا بسازید، چون کارت‌های هدیه برای این استور در ایران به راحتی در دسترس هستند و دستتان برای خرید با قیمت مناسب باز‌تر خواهد بود.

پ.ن۲: توجه داشته باشید که اسالت‌های مختلف آمریکا درصد‌های مختلفی از مالیت بر ارزش افزوده را به قیمت‌هایی که در اپ استور و… می‌بینید اعمال می‌کنند و چند ایالت هم هستند که مالیات بر ارزش افزوده نداشته یا برای مجصولات دیجیتالی مالیات در نظر نمی‌گیرند.

پ.ن۳: چه در هنگام ساخت اپل‌ایدی و در محله کنترل آی‌پی و چه در زمان‌هایی که ارتباط با اپ استور با مشکل مواجه می‌شود (مثلا پیام خطای معروف ۱۰۰۹) می‌توانید از پروفایل VPNی سایت سیبچه به این منظور درست کرده است استفاده کنید:

پ.ن۴: اتصال فوق فقط برای دورزدن محدودیت‌های مربوط به سرورهای اپل کاربرد داشته و ترافیک بقیه سایت‌ها را امتقال نمی‌دهد (بنابراین به عنوان فیلتر‌شکن قابل استفاده نیست)؛ با این حال چون کل ترافیک شما از سرورهای سیبچه عبور می‌کند، بهتر است برای اطمینان، تا حد امکان فقط در مواقع ضروری از آن استفاده کنید و اپل‌باز هیچ مسولیتی در قبال عواقب ناشی از استفاده از آن به عهده نمی‌گیرد.

•••

مثل همیشه منتظر حرف‌های اپلی‌تان هستیم…

با ما همراه باشید…

سایت ما: tv.eedea.ir

تلگرام: https://telegram.me/applebazz

یوتوب: https://goo.gl/7LO9MW

آپارات: http://www.aparat.com/eedeamediagroup

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>