سلام،

برای برنامه امروز، معرفی دو برنامه را که تقریبا عملکرد مشابهی دارند، در نظر گرفته‌ایم.

اینستاگرام، قطعا یکی از محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی برای به اشتراک گذاری عکس است. هرچند در سال‌های اخیر محدودیت‌هایی که در قراردادن عکس‌ها در این اپلیکیشن وجود داشت رفع شده و امکان قرار دادن عکس‌های غیر مربعی شکل نیز در آن وجود دارد، ولی با توجه به محدود بودن قابلیت زوم در این برنامه، تا کنون راه مناسبی برای قرار دادن عکس‌های عریض در این شبکه اجتماعی وجود نداشت. اما با اضافه شدن قابلیت ارسال همزمان چند عکس در یک پست، می‌توان با برش دادن عکس به بلوک‌های مربعی و کنار هم قرار دادن آنها، جلوه یک عکس پانوراما را ایجاد کرد. روش دیگر هم قرار دادن عکس‌های برش خورده به صورت سه پست در کنار هم است که به این ترتیب در پروفایل اینستاگرام بصورت یکپارچه به نظر می‌آیند(البته در این صورت باید دقت کنید که همیشه تعداد پست‌های ارسالی مضرب ۳ باشد، وگرنه بلوک عکس‌های شما به هم می‌خورد.). و البته این گزینه خلاقانه هم وجود دارد که از ترکیب دو روش استفاده کنید.

نمونه‌هایی از این سبک را می‌توانید در صفحه اینساگرام swipeable ببینید:

http://instagram.com/swipeablecarousel

البته آماده کردن عکس‌ها به برای این کار بویژه در تلفن همراه، خیلی ساده نیست. و این موضوع باعث شده که امروز دو اپلیکیشن که قابلیت‌هایی برای اینکار دارند، را برای برنامه امروز اپل‌باز در نظر بگیریم.

اگر از این افکت خوشتان آمده، برای دانلود رایگان اپلیکیشن Swipeable، و اپ دو دلاری Panols از لینک‌های زیر استفاده کنید:

Swipeable: https://itunes.apple.com/us/app/swipeable-panorama-for-instagram/id1209900326?mt=8

Panols: https://itunes.apple.com/us/app/panols/id1061408978?mt=8

پ.ن: برای آموزش دریافت کد هدیه Panols که تا ۲۵ اردیبهشت اعتبار دارد، از پست زیر در تلگرام اپل‌باز مراجعه کنید:

https://t.me/applebazz/65

به روز رسانی:

در آپدیت جدید Swipeable، واترمارک دوباره به صورت ثابت در آمده و دیگر ویدیو نیست. همچنین با زدن روی آن می‌توانید بین سه حالت واترمارک سفید، واترمارک مشکی و بدون واتر مارک، یکی را انتخاب کنید. علاوه بر این موارد، حالا این امکان وجود دارد که در عکس‌های غیر پانوراما، با درگ به بالا و پایین، بخشی از آن را برای ساختن یک نوار چند فریمی انتخاب کنید.

•••

مثل همیشه منتظر حرف‌های اپلی‌تان هستیم…

با ما همراه باشید…

سایت ما: tv.eedea.ir

تلگرام: https://telegram.me/applebazz

آپارات: http://www.aparat.com/eedeamediagroup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>