سلام،

سرویس iMessage یکی از سرویس‌های نسبتا قدیمی اپل است که امکان ارسال پیام بین دستگاه‌های پلتفرم اپل را فراهم می‌کند. این سرویس می‌تواند از طریق شماره تلفن یا اپل‌آی‌دی و ایمیل بکار گرفته شود. برای فعالسازی iMessage نیاز به ارسال یک پیامک به شماره‌های بین المللی اپل (معمولا شماره ای در بریتانیا) است که هزینه پیامک پین الملل را برای شما در پی خواهد داشت. هر چند امکان اینکار از همان روز های اول فراهم بود، اما بعد از مدتی به خاطر روش غیر استانداردی که اپراتور‌های ایرانی برای کاهش هزینه‌های خودشوان در ارسال پیامک‌های بین الملل در پیش گرفتند، امکان استفاده از این سرویس از بین رفت و کاربران ایرانی تنها متحمل پرداخت هزینه‌های سنگین پیامک پین الملل می‌شدند.

اما خوشبختانه سال گذشته رایتل این محدودیت را برطرف نمود تا کاربران این اپراتور بتوانند بدون مشکل از iMessage استفاده نمایند. همچنین در اواسط بهار امسال ایرانسل نیز روند خود را اصلاح نمود و در نهایت و در مرداد ماه ۹۶، همراه اول، آخرین آپراتوری بود که مشکل پیامک‌های خود را برطرف نمود تا کاربران همه آپراتور‌ها بتوانند به کمک این سرویس با یکیدگر در ارتباط باشند.

البته همراه اول، با تایید درخواست فعال سازی این سرویس پیامک غیر منصفانه‌ای را برای مشترک ارسال می‌کند که در آن قید شده «…گوشی‌های آیفون در زمان فعال سازی به صورت خودکار و بدون اطلاع مشترک پیامک‌هایی را به مقاصد بین الملل ارسال می کنند که منجر به افزایش هزینه صورت‌حساب تلفن خواهد شد…». متن این پیام به وضوح طوری طراحی شده که کاربر را دچار سو تفاهم می‌کند که فعال شدن این سرویس منجر به ارسال پی در پی تعداد زیادی پیانک بین الملل خواهد شد. در حالی که طبق آزمایش‌های ما، در هر نوبت درخواست فعال سازی حداکثر ۳ بار پیامک ارسال می‌شود و در صورت نا موفق بودن هر سه نوبت، مجدد به کاربر اطلاع داده می‌شود تا در صورت تمایل مجدد دستور ارسال پیام را بدهد. و در صورتی که این سرویس با موفقیت فعال شود تا زمانی که سیم‌کارت در دستگاه باقی بماند، نیازی به فعال سازی دوباره نیست.

پس از این مقدمه طولانی، به سراغ امزش امروز می‌رویم و تنظیمات اولیه و نحوه فعال‌سازی این سرویس را بررسی می‌کنیم.

در قسمت‌های بعد، باز هم به معرفی قابلیت‌های دیگر سرویس iMessage و نرم افزار Messages خواهیم پرداخت.

•••

مثل همیشه منتظر حرف‌های اپلی‌تان هستیم…

با ما همراه باشید…

سایت ما: tv.eedea.ir

تلگرام: https://t.me/applebazz

آپارات: http://www.aparat.com/eedeamediagroup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>